"הגדלנו את שביעות רצון הסטודנטים על ידי ה-Wi-Fi של RUCKUS"

30/06/2020

המכללה האקדמית אשקלון סיימה לא מכבר פרויקט להטמעת תשתית ה-Wi-Fi של RUCKUS, שבוצע לשביעות רצון ההנהלה והסטודנטים. שי כהן, ראש מינהל טכנולוגיות מידע ודיגיטל במכללה, מספר בראיון לאנשים ומחשבים על הפרויקט ועל המוסד האקדמי באופן כללי.

ספר לנו על מכללת אשקלון?

"המכללה נוסדה ב-1965 כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן. עם הגידול במספר הסטודנטים היא הפכה לעצמאית והוכרה כמכללה האקדמית אשקלון. המכללה יושבת בלב העיר אשקלון ומשרתת יותר מ-6,000 סטודנטים, במגוון רחב של פקולטות. בקמפוס משולבות כיתות הלימוד, מעבדת סימולציה רפואית לתחום הסיעוד, מעבדה פורנזית ללימודי קרימינולוגיה, מטבח לימודי, מעבדות מחשבים, ספריה המשתרעת על פני שלוש קומות, בית כנסת ומעונות לסטודנטים. בימים אלה אנחנו בונים בניין חדש וממשיכים להרחיב את המכללה".

אילו תארים ניתן ללמוד במכללה?

"בפקולטה למדעי החברה אפשר ללמוד לתארים ראשון ושני במגוון מקצועות, כגון כלכלה עם מספר התמחויות, עבודה סוציאלית וקרימינולוגיה, כולל לימודים לתואר שני עם מחקר. בפקולטה למדעי הבריאות לומדים לתואר ראשון בסיעוד, תזונה ובריאות הציבור. בפקולטה למדעי המחשב לומדים לתואר ראשון עם התמחות בסייבר – לימודים שנתמכים ומלווים על ידי רפאל, ומבוצעים תוך שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בטייוואן".

מה היו הסיבות שבגללן החלטתם לצאת למכרז החלפת תשתית ה-Wi-Fi שלכם?

"המערכת הקיימת הייתה ישנה מאוד ולא הצליחה לתת מענה לדרישות ה-Wi-Fi של הסטודנטים. קיבלנו תלונות רבות על מהירות גלישה נמוכה מדי, במיוחד באזור מעונות הסטודנטים, שם הצורך ב-Wi-Fi בכל שעות היממה הוא חיוני. יצאנו למכרז על מנת לשים את המכללה בחזית הטכנולוגיה ולתת את השירות הטוב ביותר לסטודנטים שלנו".

מה היו שלבי המכרז?

"עשינו POC – בדיקת היתכנות מקיפה עם מספר ספקים, שלאחריה בחרנו את הספק שנתן את הפתרון הטוב ביותר, עם ההצעה האיכותית ביותר".

מדוע בחרתם בפתרון של RUCKUS?

"הבחירה הייתה ברורה. קיבלנו מערכת שלמה עם ניהול מרכזי ומספר נקודות קצה נמוך יחסית למה שהציעו המתחרים. הספק נתן לנו את התמיכה המלאה וליווה אותנו לכל אורך הדרך, ובסופו של דבר, הפתרון של RUCKUS ענה על כל הצפיות שלנו. התגובות של הסטודנטים היו מדהימות, באזור המעונות נרשמה הצלחה גדולה. הגדלנו את שביעות הרצון של הסטודנטים במאות אחוזים.

קיבלנו Wi-Fi מהיר ויציב, שלא מצריך מאתנו משאבי ניהול גדולים. רכשנו כ-150 נקודות גישה, כשבפועל לא השתמשנו בכולן בגלל האיכות הטובה שקיבלנו. כאמור, בימים אלה אנחנו מצויים בעיצומו של פרויקט הקמת בניין חדש במכללה, ואנחנו מתכננים להרחיב את הפריסה של תשתית ה-Wi-Fi גם לשם".

פורסם באתר אנשים ומחשבים