רישוי בענן

רישוי בענן

הרישוי בענן (Cloud Licensing) נחלק בעקרון לשני תחומים עיקריים: אחד נוגע לשירותים אפליקטיביים, כדוגמת Office 365, Email ועוד. התחום השני בתחומי שירותי תשתיות, דאטה ופלטפורמה כשירות (PaaS, IaaS. DaaS) בדגש על Microsoft Azure/AWS/Google Cloud.

שירותים אפליקטיביים

כדרכו של עולם האפליקציות, בדגש על Office 365, יותר ויותר לקוחות מצטרפים לשירותי הענן, ומסבים תחילה את הרישוי הקיים ב On – Premise לרישוי ענן (Cloud Licensing) עוד לפני שמעבירים בפועל את השירותים לענן. הרישוי מכיל מספר רב של חבילות תוכנה חדשות לגמרי, ומתוכן יש לבחור את המתאימות ביותר.

האתגר והמומחיות הנדרשים הם באיתור צרכי הארגון, סנכרון ובחינת הכלים בהם משתמשים עובדי הארגון, ולאחר מכן התאמת החבילות (בניית פרופילים) ושילובם במסגרת הסכם ה-Enterprise.

תהליך בחירת החבילות הוא אחד החשובים והקריטיים במעבר לענן או בחידוש הסכם. Microsoft משחררת לשוק חבילות חדשות כמעט כל חצי שנה, ובעת חידוש ההסכם, מדי שלוש שנים – ישנם סעיפים רבים, תתי-סעיפים וניואנסים חדשים, היכולים להוות בעיה וליצור עלויות חדשות שהארגון לא תכנן.

אנו נחשפים ומתעדכנים בכל שינוי הטכנולוגיה והרישוי על בסיס יומי, ובנוסף מכירים לעומק את כל החבילות והאופציות הקיימות, לחברה ידע מקיף ומקצועי הן על חבילות רישוי “ישנות” והן על החבילות החדשות ביותר (Up To Date). בהיבט החוזי – אנו נדע להגיע להסכם כולל מיטבי, לחסוך לארגון עלויות בלתי צפויות, להשיג עבורו פתרון אופטימאלי, ולהגן עליו מסיכונים לאורך זמן.

שירותי ענן תשתיתיים, דאטה ופלטפורמה כשירות

כחלק מתהליך הרישוי של  , AWS/Google Cloud- Microsoft Azure אנו מסייעים לארגונים בתכנון דרישות מערכת בהיבט הרישוי ובחינת האופציות החוזיות לביצוע התקשרויות ענן ארוכות טווח.

הייעוץ כולל הטמעת רישוי Microsoft Azure כחלק מתנאי הסכם ה EA, בחינת עלויות Benchmark וניתוח של אופציות מתחרות כגון AWS//Google Cloud