ביקורת: Gamdias Hermes P2 RGB

13/04/2018

"יש איזו מקלדת לביקורת? אני חייב מקלדת", "מה קרה?", "נשפך לי מרק עגבניות על המקלדת", "תהיה בריא". וכך, רבותי, קיבלתי את מקלדת ה-Gamdias Hermes P2 RGB לחלקי וזרקתי את מקלדת הגיימינג הלא-מכאנית והלא-מתקדמת הוותיקה שלי, ה-Logitech G103, לתוך פח הזבל.

מקלדת ה-Gamdias Hermes P2 מגיעה כמו שאר מוצרי החברה, באריזה עם המון צבעים. כאמור, המקלדת מציעה מקשים מכאניים עם סוויצ'ים מתוצרת Gamdias (הפעם עם הסוויצ'ים החומים והאהובים שלי), מקשים עם נורות לד RGB הניתנים לתכנות בנפרד (דרך תוכנת ה-Hera של Gamdias), שני מקשי מאקרו ועיצוב מעניין ולא צעקני מדי.

תוכן האריזה הוא מינמלי. אנחנו מקבלים את המקלדת עם כבל USB מוסלב וארוך שמרגיש עמיד ו"פינצטה" להוצאת המקשים שניתנים להחלפה. לא שראיתי סיבה לעשות זאת. בניגוד למקלדות גיימינג אחרות שלא מסופקות בכלל מנח ידיים (Arm Rest), ב-Hermes P2 RGB ישנו מנח לידיים מוטמע במקלדת. פחות אהבתי את זה שהוא לא נתיק, אבל עדיף מכלום.

המקלדת מגיעה בצבע אפור כשה-Arm rest והמקשים הם בצבע שחור. הכיתוב על המקשים (כשהנורות כבויות כמובן) בצבע אפור והיא נראית הייטקית ומתקדמת. החומרים ממנה עשויים המקלדת מרגישים יציבים מאוד ונעימים למגע. היא נשארת יציבה גם כשניסיתי קצת לאתגר אותה עם משטחים אחרים היא נשארה יציבה ולא זזה מהמקום. המקשים עצמם נראים "מרחפים" על המשטח בזכות הוויתור על מסגרת פלסטיק שתעטוף את הכל.

הסוויצ'ים של Gamdias מרגישים מצוין ולא ניכר כי הם מקשים סיניים זולים. הסוויצ'ים שהגיעו הם מהסוג החום. הם היו מספיק רגישים ללחיצות ומצד שני התופעה של לחיצות בטעות שהיו בעייתיות מבחינתי במקלדות אחרות לא היוו בעיה במקלדת הזו. בכלל, סידור המקשים והריווח ביניהם הרגיש לי טבעי מהרגע הראשון שנגעתי במקלדת. למרות שזו מקלדת מכאנית והיא לא לגמרי שקטה היא עדיין שקטה יותר ממקלדת ה-Asus ROG Claymore וה-Razer Blackwidow Ultimate שהיו ברשותי.

מבחינת התוכנית האמנותית, Gamdias עשו עבודה טובה עם הלדים. חוץ ממיקום כל לד בנפרד על כל מקש, דבר שהוא כבר די רגיל בתעשייה, הם כללו מצבי תאורה מעניינים שעל כולם אפשר לשלוט עם תוכנת ה-Hera. בדומה לביקורת על העכבר של החברה, ה-Gamdias Zeus P2 RGB, העדפתי להיפטר מהתוכנה שהתגלתה כקוץ בנעל. למזלה של Gamdias, ניתן לשלוט על כל האספקטים של המקלדת, אולי למעט פרופילי RGB מותאמים אישית, ישירות מהמקלדת. כך יצא שתוכנת ה-Hera הנוראית פחות משחקת תפקיד בשליטה על המקלדת.

Gamdias גם הוסיפו גלגלת ווליום בצד ימין למעלה, תוספת שראיתי לראשונה ב-Asus ROG Claymore. הגלגלת התגלתה כאחד הפיצ'רים היותר שימושיים של המקלדת. כמו כן, ישנם קיצורים לשינוי מקשי ה-WASD עם מקשי החיצים (למה???), מקשים לשליטה במולטימדיה משולבים ב-F Keys וכאמור, קיצורים מלאים בשליטה בפרופילי RGB. כל המקשים הם באותה מידה כך שאפרש להחליף ביניהם, כמו מקשי ה-WASD והחיצים שגם מאוד מתאימים להחלפה (על מקשי החיצים מופיעים WASD).

 

המקלדת משרתת אותי נאמנה זה כחודש והיא מחליפה ראויה ל-Logitech G103 שנזרקה בטרם-עת. מחיר המקלדת בארה"ב הוא כ-130$ (כ-450 ש"ח) לפני מסים ומשלוח, מחיר שמכניס אותה לליגה של הגדולים בין ה-Corsair K70 LUX RGB ולבין ה-Gigabyte Aorus. מתכננים לקנות מקלדת מכאנית? מוזמנים לבדוק את ה-Gamdias Hermes P2 RGB.

למגוון המקלדות Gamdias לחץ כאן

פורסם באתר VGAMES

הוסף תגובה חדשה