הקלדה במהירות האור – ציון 8.9 למקלדת Hermes P2 של Gamdias

13/03/2018

תודות לחברת Gamdias זכיתי לחוות את מקלדת הגיימינג החדשה, ה-Hermes P2 RGB, ואני חושב שמצאתי את המקלדת החדשה האהובה עליי.

ה-Hermes P2 RGB, מקלדת הגיימינג של Gamdias, אולי לא נראת ממש יוצאת דופן, אבל אחרי הסתכלות עמוקה והתנסות איתה בעצמי, היא מקלדת ששווה את תשומת ליבכם.

עיצוב

העיצוב של המקלדת הוא נהדר- המקלדת שחורה עם תצוגת אורות צבעונית ומשתנה, זה אולי לא נשמע ממש חדשני כי חברות אחרות כמו Logitech כבר הכלילו את תצוגה זאת במקלדות שלהן, אבל זה עדיין נראה מרשים בעיניי ורק מראה שלמרות המחיר הנוח והיכולות של המקלדת, היא עדיין מצליחה להוות תוסף נהדר ויפה לסטאפ שלכם.

מאפיין מאוד נוח, שרוב המקלדות לא מספקות, זו אפשרות החלפת סדר מקשי המקלדת. בהתחלה חשבתי שזה יהיה מאוד לא נוח ומתסכל לעשות, אבל מצאתי את זה די קל לביצוע ואני חושב שזה מאפיין מצוין שכל מקלדת זקוקה לו. אולי יהיו גיימרים שיחשבו שהאפשרות להחליף את הקלידים היא חסרת תועלת כי עשרות שנים השתמשנו באותו הדפוס וברוב המשחקים אפשר לשנות ידנית את ה-Button Layout דרך התפריט או קבצי המשחק, אבל אני אישית משתמש הרבה באימולטורים של משחקי ארקייד ואני שמח שאני יוכל לעדכן אותם למשחק שאני רוצה.

העיצוב של המקלדת בכללי אולי יכול להתפס כגנרי ולא יצירתי, אבל אני מוצא את העיצוב נהדר וקלאסי. המקלדת נראת רגילה אבל ברגע שמופע האורות מתחיל ואתם באמת משתמשים בה, שום דבר אחר לא משנה.

ביצועים

החלטתי לבדוק את ביצועי המקלדת בשני אופנים: 1. כתיבה של סיקור זה, לראות האם המקלדת נוחה עבור קלידה ממושכת ושהיא מגיבה טוב לקצב כתיבה מהיר (55 מילים בדקה). 2. בדיקת גיימינג, בדקתי את המקלדת במספר משחקי יריות ואימולטורים של משחקי ארקייד.

בשני המבחנים המקלדת תיפקדה נהדר, זה פשוט נוח ללחוץ על המקשים והמקלדת עמדה בקצב נהדר עם כל הפעולות שלחצתי ולא הייתה רועשת מדי בזמן ההקלדה. זה ככל הנראה בגלל טכנולוגיית המקשים החדשה שנותנת תנועת מקשים חלקה ששומרת על איכות המקשים. אתם יכולים להיות מהירים כמו האל היווני Hermes והמקלדת עדיין תעמוד בקצב ותעבוד במיטבה.

מקשים

מקלדת ה-Hermes P2 לא כוללת יותר מדי אופציות וקיצורי דרך- חוץ מהמקשים הרגילים וקיצורי הדרך שאפשר למצוא בכל מקלדת פשוטה, ישנה גלגלת ווליום בצד ימין של המקלדת שהיא עובדת די חלק ומדויק, ובמקרה ותצטרכו הנמכה מיידית של הווליום היא מגיבה די מהר.

המקלדת כוללת כ-6 אופציות הארה מיוחדות וכל אחת מהן מגניבה. אני אישית הכי אוהב את מצב Ripple, שגורם לכל לחיצה.ליצור גלים של אור על המקלדת כאילו אתם מקישים בשלולית מים. אבל אם תרצו תאורה קבועה של המקשים, תוכלו לעשות זאת ואפילו לכוון תאורה קבועה עבור כל מקש ספציפי- המקלדת באה עם תוכנה מיוחדת שמאפשרת לשנות את ההארה של כל מקש ולספק לכם מעל 16.8 מיליון אופציות. התוכנה הרגישה לי טיפה נוקשה לשימוש אבל הצליחה לעשות את העבודה ואיפשרה לי לכוון את המקשים כמו שאני רוצה.

משהו נוסף שנהדר במקשי המקלדת זה שהם מוגנים לגמרי מאבק ונוזלים תודות לכיסוי שמגן על כל מקש. כפי שניתן לראות בקליפ שמסביר על מקשי המקלדת.
לצפייה בקליפ לחץ כאן

מחיר

המחיר של המקלדת הוא די טוב- מקלדת Hermes P2 עולה בסביבות ה-650 שקל, מחיר די טוב עבור האיכות שמקבלים. בדומה לשאר מוצרי חברת Gamdias, ה-Hermes P2 מספקת איכות ברמה מקצועית במחיר הגון. זה נכון שתוכלו למצוא מקלדות זולות מזאת בשוק מחברות אחרות, אבל לא עם אפשרויות כאלו וטכנולוגיה כזאת.

סיכום

מקלדת ה-Hermes P2 של Gamdias היא אחת המקלדות הכי שוות שתוכלו למצוא בשוק. בהתחשב במערכת המקשים הנהדרת והעיצוב האיכותי של ה-Hermes P2, אתם באמת מקבלים מקלדת נהדרת במחיר עלות טוב. הקלדה של סיקור מעולם לא הרגישה לי כל כך נוחה וכיפית.

למגוון המקלדות של חברת Gamdias לחץ כאן

פורסם באתר PCGalaxy

הוסף תגובה חדשה