מציאות מדומה עם מחשב על הגב: MSI משדרגת את ההצעה שלה

20/09/2016

הפתרון המעשי ביותר לחוויית מציאות מדומה איכותית שבה אין כבלים שמגבילים אתכם הופך למעשי קצת יותר.

זה אולי נראה מצחיק ומרגיש מגוחך אפילו יותר, אבל עד שלא תימצא טכנולוגיה אלחוטית מתקדמת ואמינה מספיק כתחליף – מחשבים מתקדמים בתצורה של תיק גב אשר מיועדים לשמש בפלטפורמה עבור ערכות מציאות מדומה ביתיות מהווים פתרון מתבקש והגיוני, לכל מי שאינם מעוניינים להיתקל בחוטים וכבלים סוררים בעת המשחק או הצפייה שלהם.

כבר לפני כמה חודשים סיפרנו לכם על כמה מהמתמודדים הטריים בקטגוריה הזו, ועכשיו מצטרף אליהם גם מחשב ה-VR One של MSI – שמתיימר להיות הקל והקומפקטי ביותר עד כה.

ה-VR One כולל מעבד Core i7 מרובע ליבות (ההערכה שלנו היא שמדובר ב-Core i7-6700HQ מרובע הליבות הנייד), כרטיס מסך מדגם GeForce GTX 1070 בגירסתו הניידת וצמד סוללות שאמורות לספק שעה וחצי של משחק – וניתנות להחלפה 'חמה' מהירה ומדורגת, מבלי לכבות את המכשיר ומבלי להתנתק מהחוויה האופפת והעוטפת. כל זאת במארז אשר שוקל כ-3.6 קילוגרם, ונשמע הגיוני לנשיאה על הגב לפרקי זמן ארוכים, לשם שינוי.

המוצר כולל גם ארבעה חיבורי USB 3.0 שנדרשים על ידי משקפי ה-Oculus Rift וה-HTC Vive אליהם הוא מיועד, לצד יציאת HDMI, יציאת mini DisplayPort, חיבור Thunderbolt 3 אחד ומערכת קירור אשר אמורה להיות שקטה יחסית עם עד 41dBa מעל לרמת רעש בחדש ממוצע.

טרם ידוע לנו כמה יעלה ה-VR One ומתי אפשר יהיה לרכוש אותו, וב-MSI אפילו לא ממש מפרטים מאפיינים חומרתיים נוספים וחשובים של המערכת כגון נפח זכרון ה-RAM שבה או אמצעי ונפחי האחסון שאיתם היא תוצע, אבל הכיוון הכללי בהחלט מרגיש לנו נכון – לפחות עבור אותה נישת צרכנים ספציפית אשר תהיה מוכנה להשקיע סכומי כסף בלתי מבוטלים לקבלת חוויית VR איכותית וריאליסטית במיוחד.

עם זאת, אנחנו מקווים לראות בהמשך פנייה של היצרניות השונות גם לקהל יעד רחב יותר, באמצעות פתרונות שיהיו מעט יותר ורסטיליים – כמו היכולת להשתמש באותו תיק-גב-מחשב גם בתור מחשב נייח בעזרת מעמד ייעודי ומחברים מתאימים.

 

מאת יונתן מנדלסון - 20/09/2016

פורסם באתר HWZONE

הוסף תגובה חדשה