מקרן במבצע מונדיאל – MW550 BENQ

16/05/2018

מונדיאל 2018 בפתח וזה הזמן להתחדש במקרן איכותי מאוד ובמחירי מבצע לקראת פתיחת שורת המשחקים

היום נדבר על מקרן Benq MW550 מקרן DLP של BENQ הזכורה לטובה, מדי פעם נוחת על שולחננו מקרן ואני תמיד שמח לבחון ולבדוק אותו לעומק, אחד הדברים האהובים עלי הוא לצפות בסרטים ובמשחקי ספורט בהקרנה ראויה!

לסדרת הMW של BENQ ישנם כמה וכמה היבטים להקרנה מוצלחת, עוצמת תאורה מרהיבה וחזקה ,ניגודיות גבוהה במיוחד לחדות מקסימלית , ומנגנון חיסכון בחיי נורה מתקדם מאוד.

בסוג מקרן MW550 מדובר על 3600 אנסי לומנס ,עוצמת תאורה חזקה במיוחד בדרך כלל בקטגוריה זו אנו מדברים על 2800-3200 אנסי לומנס כך שהMW550 עונה על הדרישה היטב ולמעלה בהחלט מהממוצע

בנוגע ליחס ניגודיות התמונה גם כאן מדובר במשתנה גבוה במיוחד 1:20,000 , אמור לספק לנו תמונה חדה וברורה מאוד, הרזולוציה הטבעית בMW550 היא 1280X800, אך ניתן לדחוס לרזולוציה צפופה יותר עד 1920X1080

נוסף על כך מעבד התמונה החדשני מסוגל לקרוא קידודים ברזולוציה גבוהה עד 1080P, כל אלה עומדים ב”מבחן הנתונים” להקרנה מוצלחת , נותר כעת רק לבחון את הMW550 בשטח

יתרון נוסף שאנו רואים שנמצא במקרן זה הוא חיבור MHL שמאפשר לנו לחבר למקרן באופן פשוט וקל מכשיר ANDROID באמצעות דונגל או כבל ייעודי, ובכך להקרין MIRROR על מסך ההקרנה את תוכן מסך הסמארטפון או טאבלט.

הנתון האחרון שנציין בהקדמה הוא תוחלת חיי הנורה, בניגוד למקרנים ממוצעים, מקרן זה הוא בעל מנגנון חדשני לחסכון בחיי הנורה ,ואורך חייה יכול להתארך עד כדי 15000 שעות שהן שוות ערך ל-5 שעות עבודה כל יום רצוף במשך 9 שנים!!!

פתיחת האריזה

בפתיחת המקרן אנו נתקלים כמו תמיד בתחילה בתוספות המצורפות למקרן כגון חוברת הפעלה ,שלט רחוק , כבל VGA,כבל חשמל, דיסק עם תכנת BENQ , וכמובן אחריות רשמית שצריך למלא ולשלוח!

בהוצאת המקרן מן האריזה ניתן להבחין בעיצוב המוכר משאר מקרני BENQ MW האחרים, אולם במקצת יותר גדול פיזית בהתחשב בכך שהנורה חזקה יותר וגדולה יותר בהתאם.

הצבע הוא לבן צחור, בפאה העליונה נמצאים כפתורי השליטה שלנו כפתור הדלקה\כיבוי, כפתור שינה ,כפתור חסכון בסוללה SMART ECO, העיגול לכיוון KEYSTONE וכו..

כמובן שבכניסה לMENU ישנן אפשרויות נוספות כגון הפיכת מסך ההקרנה , בדיקת שעות פעילות נורה ,כיוונים כאלה ואחרים של תמונה סאונד וכו..

בחזית המקרן נמצאת הנורה שלנו ומקיפים אותה שתי חוגות האחראיות על ZOOM ו FOCUS ,כל אחת מהן ניתנת לכיוון במטרה להגיע לתמונה אופטימלית וחדה לפי מרחק ההקרנה שלנו.

מאחור כמובן נמצאים כל החיבורים, HDMI*2- MHL), AUDIO IN\OUT, VGA*2, MONITOR OUT ,S-VIDEO,RCA-V ,USB 2.0 +USB (POWER).

באמצעות כל החיבורים הללו אנו מכסים כמעט את כל אפשרויות החיבור הקיימות , נרחיב על המעניינים יותר בהמשך,

בחלק התחתון של המקרן נמצאים כמובן מאווררים וכניסות לברגים לשם תלייה על הקיר עם מתקן תלייה למקרן, כמובן תמיד מומלץ להיעזר בסטנד למקרן או מתקן תלייה למקרן, בהתאם למקום ולתנאי ההקרנה.

נתונים טכניים

סוג נורה- DLP

רזולוציה טבעית- 1280x 800

תמיכה בקידוד וידאו: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p

יחס תמונה 16/9 או 3\4 ( 5 מצבים שונים ניתנים לבחירה)

תאורה: 3600 ANSI LUMENS

ניגודיות 1:20000

חיי נורה : עד 15000 שעות!!!

תוספות מיוחדות: MHL לחיבור אלחוטי , DUAL HDMI PORT

ביצועים ורשמים

לפני הכל ,פרט שחשוב מאוד לציין, ההקרנה מתבצעת על גבי מסך הקרנה איכותי במיוחד במידת 100″, גודלו של המסך תלוי ברצונכם או במגבלות מרחק שישנן בחלל.

כדי לספוג את חוויית ההקרנה באופן מקסימלי ואידיאלי תמיד מומלץ להשתמש במסך הקרנה איכותי עם בד איכותי, ההבדלים הם תהומיים ולפעמים המסך הוא הX FACTOR בהשוואה בין שני מקרנים מקבילים

עוצמת התאורה החזקה במיוחד היא הדבר הראשון שניתן להבחין בו בקלות, גם במקום מואר, ההקרנה הניתזת מנורת המקרן מראה יכולת לא מבוטלת ,כמובן שבתאורה חלקית הMW550 עשה חיל וניפק הקרנה מרשימה וחדה במיוחד לא משנה היה תוכן ההקרנה, בתחילה הקרנו מצגת עם כמה סרטונים באיכות גבוהה , טקסטים ותמונות, ההקרנה התבצעה על הצד הטוב ביותר, התמונה הייתה בהירה במיוחד , חדה להפליא ואחרי כיבוי אורות קיבלנו חוויית הקרנה שאי אפשר להתכחש לה ,

בצירוף סאונד מתאים ניגשנו להקרין מעט משחקי ספורט , אחרי כיוון קל של התמונה בהגדרות המקרן ודחיסת הרזולוציה עד לMAX האפשרי (1900*1068) התוצאה המוצגת על המסך הייתה מרשימה מאוד ועמוקה בהתאם, הצבעים היו ברורים מאוד והמגוון בהם רחב הבהירים והכהים כאחד הוקרנו בצורה ריאליסטית מאוד על מסך ההקרנה.

בעקבות התוצאות הטובות שקיבלתי במיוחד כאשר מחשבים את העובדה שלא מדובר על מקרן FHD טבעי, ניגשתי לחבר קונסולת משחק PS4 למקרן ונדהמתי ממהירות תגובת המסך , הLAG אינו קיים ואינו מורגש וקצב רענון התמונה מגיע עד 120Hz

הדבר האחרון שנותר הוא הקרנת סרט מתאים כדי באמת לחוות את חוויית ההקרנה במלואה, ניגשנו להקרין סרט אקשן עם הרבה אפקטים , התמונה המוקרנת מהMW550 הייתה מעבר למה שציפיתי, בדחיסה מקסימלית של הרזולוציה התוצאה הייתה משביעת רצון בלשון המעטה אחרי 15 דקות של בחינת ההקרנה והצבעים הנלווים , נשאבתי לתוך הסרט ושכחתי את מטרת קיום ההקרנה מלכתחילה , הסרט המוקרן על המסך היה ריאליסטי לגמרי ,כל האפקטים העצימו בעקבות ההקרנה המוצגת מהMW550,

כל פרט בהקרנת הסרט, אם מדובר על צבעים או על חדות התמונה היה מושקע ונאמן למקור בצורה מדויקת, התאורה העוצמתית הגבירה גם כן את תחושת ההנאה הצרופה בעקבות מסך הענק שבו צפינו .

שורה תחתונה

עוצמת התאורה הגבוהה ביחד עם יחס הניגודיות הגבוה המצויים בMW550 מספקים לנו חבילה מושלמת של צפייה הכוללת חדות ובהירות גבוהה גם במצבים של אור חלקי או יותר.

מעבד התמונה החדשני של BENQ עושה חסד עם קבצים גם בקידוד גבוה עד 1080P ומאפשר לנו ליהנות מהקרנה עוצמתית חדה ומדויקת, וכל תוכן שהזנו לו הוקרן באופן אופטימלי ומילא את דרישותינו באופן מלא.

המנגנון החסכוני של BENQ SMART ECO ששופר ושודרג בחודשים האחרונים , וכמו שמצוין תוחלת חיי הנורה של הMW550 שלא כמו קודמיו מסוגלת להגיע עד 15000 שעות!!!

מצגות הכוללות טקסטים וסרטונים, משחקי ספורט וסרטים כאחד הוקרנו בקלות ובבהירות גבוהה מאוד. ולעניות דעתי מקרן זה יספק את צרכיו של כל צופה ממוצע המעוניין בהקרנה איכותית ומספקת.

הMW550 של BENQ הוא מקרן מצוין לכל הדעות כמעט לכל שימוש שהוא, אם מדובר על בית עסק, בית, או משרד הMW550 החדש של BENQ יענה לך על הדרישות והצרכים באופן אידיאלי.

פורסם באתר "ישראל היום"

למפרט טכני מקרן MW550 לחץ כאן

הוסף תגובה חדשה