סקירה על מקלדת האורות של Gamdias

12/12/2018

GAMDIAS HERMES E2 ביקורת

אני אוהב מקלדות מכניות, התחושה בכל הקלדה והקלדה נותנת אקסטרה השפעה והרגשה, התחושה הזו אומנם קצת רועשת לפעמים, אך היא משתלמת לחלוטין בדיוק בהקלדה ואפילו, כן כן, שיפור ביצועים במשחקים. Gamdias, אשר לא כל-כך חדשה בשוק, מנסה הפעם את מזלה עם גרסה קטנה וזולה יותר של מקלדת ה-Hermes.

האם הם הצליחו? ניגש ונבדוק!

מפרט טכני:

סוג: מכנית

חיבור: USB

תאורה אחורית: כן, 6 צבעים כאחד

סוגי מקשים: מקשים מכניים רשמיים של Gamdias

אורך חיים: 50 מיליון הקלדות

 

ביצועים, ביצועים, ביצועים!

נראה ש-Gamdias שמו את הביצועים בראש סדר העדיפויות! המקלדת מגיעה עם מקשים אדומים, חומים, שחורים או כחולים, כאשר כחולים הם הרועשים ביותר ואדומים/שחורים הם השקטים ביותר. מבחינת גיימינג, נוחות המקשים האדומים, כמו כן גם מהירות ההקלדה תיתן לשחקן את מיטב הביצועים שהוא צריך, בעוד שמקשים כחולים הרבה יותר איטיים בזמן התגובה שלהם, לא בצורה שתשפיע באופן משמעותי על גיימינג, אך כן יהיה הבדל מסוים ולכן מקשים כחולים יעבדו בצורה המתאימה ביותר כאשר תרצו להקליד מסמך מסוים, או אפילו סתם לעבוד על המחשב, שכן המקשים הכחולים הם הנוחים ביותר להקלדה מדויקת. כמובן, אם ברצונכם לקבל איזון בין השניים, תגלו כי המקשים השחורים או החומים מתאימים לכם יותר.

דבר נוסף אשר יוצא דופן במקלדת זו, הוא החיסרון של ''10 המקשים'', אשר הופכים את המקלדת לקטנה יותר וקרובה יותר אל העכבר. כשמצאתי את עצמי מקליד במקלדת, אותם מקשים היו מאוד חסרים לי, לכן מחוץ לגיימינג עובדה זו מאוד פוגעת במקלדת, אולם בזמן משחק כמעט ולא הרגשתי בחסרונם - להפך! נהנתי מהקישור ושיתוף הפעולה המהיר בין העכבר למקלדת.

עיצוב פשוט אך טוב

אתחיל ואומר כך - המקלדת הזו קטנה וקלאסית, אומנם יש אנשים אשר ירצו יותר מהמקלדת שלהם, כמו עיצוב בומבסטי וענקי, אך יחד עם איכות בנייה יציבה מהמקשים ועד למקלדת עצמה, זה בדיוק מה שהיא הייתה צריכה להיות! העיצוב הפשוט, יחד עם הלוגו של Gamdias אשר יושב במקום טוב על המקלדת ומגוון האורות הממלא את המקלדת בצבעי הקשת - פשוט גורם למשתמש להסתכל על המקלדת כמה דקות נוספות לאחר החיבור ולהעריך את הכיוון אשר החברה לקחה בבניית המקלדת. למרות הכל, אורות המקלדת לא ניתנים לשינוי להתאמה אישית, מצב האורות כולל מצב סטטי ורגיל ומצב בו האורות מהבהבים, הייתי שמח ליותר חופשיות בשינויים, כמו התאמת צבעים לכל מקלדת או יותר מצבי אורות. עובדה נוספת שלא נהנתי לגלות, והיא שהמקלדת לא באמת נותנת למשתמש 7 צבעים כמו שנאמר, אלא אך ורק 6 צבעים.

איכות המקשים מרגישה יציבה יחד עם איכות בנייה טובה של המקלדת עצמה, אשר מרגישים את הכובד שלה בכל לחיצת מקש ואת ההשפעה שבלחיצה. עניין האורות הוא גם כן נקודה חזקה של המכשיר, שכן כל האורות מופעלים בקלילות יתרה על ידי המקלדת ללא שום תוכנות עזר או קושי מסוים בתפעול.

מלבד זאת, המקלדת תומכת בשינוי כפתורי ה-WASD, אשר נפוצים כיום בקרב רוב מקלדות הגיימינג ומקשי מולטימדיה. למרות זאת, אנחנו לא בגן-עדן עדיין - המקלדת מגיעה ללא תוכנה לשינוי מקשי מאקרו, דבר המבטל עוד תחום חזק שבו יכלה המקלדת לזהור.

 

פסק הדין

מקלדת הגיימינג של Gamdias נותנת תמורה טובה למחיר, למרות החוסר בהתאמה אישית באורות ובמקשים וחוסר בפיצ'רים מיוחדים, המקלדת הזו מספקת חווית גיימינג טובה ומצליחה במטרה שאותה רצתה להשיג - אלטרנטיבה טובה בשוק מקלדות הגיימינג לצרכן הממוצע.

פורסם באתר IGN