ציון מעולה 8.5 - עכבר לגיימרים GAMDIAS Hades M1

14/05/2019

עכבר גיימינג אלחוטי שמתפקד כמו עכבר חוטי

חברת Gamdias הוסיפה עכבר חדש לסדרת המוצרים שלה, הפעם מדובר בעכבר גיימינג אלחוטי. העכבר מגיע חיישן אופטי שמגיע עד ל-10,800 DPI, שני אזורי RGB, פאנלים מתחלפים האפשרים להגדיל את הגודל הפיזי של העכבר ואפשרות לשחק עם משקל העכבר עד ל-20 גר, בנוסף העכבר נתמך על ידי ממשק ה-HERA של Gamdias. לעכבר 7 כפתורים הנתינים לתכנות.

מפרט ופיצ'רים

  • שני קווי RGB
  • יכולת עבודה אלחוטית או חוטית
  • חיישן אופטי המגיע עד ל-10,800DPI
  • פאנלים צדדים מתחלים
  • 116-136 גר', לעכבר מערכת כיוון משקל 4 משקולות של 5 גרם כל אחת
  • 7 כפתורים חכמים

האריזה ותכולתה

העכבר מגיע בקופסת קרטון רגילה, על האריזה ניתן לראות תמונה של העכבר, חלק מהפיצ'רים האפשריים ונתונים טכניים כלליים. בתוך הקופסה העכבר ארוז היטב, הוא עטוף בקופס פלסטיק המחזיקה את העכבר במקומו ובכך מונעת נזק למוצר בזמן שינוע. בתוך האריזה ניתן למצוא את הדונגל, כבל Micro-USB באורך של 1.8 מטר, שני פאנלים צדדיים מתחלפים.

העכבר

עם פתיחת העכבר, הוא נותן וייב של עקרב (ניתן גם לראות לוגו של עכבר מותבע על גבי הכפתור השמאלי), המראה חדשני, אשר אותי אישית הרשים. עיצוב העכבר מיועד לכך שהוא יתאים לימניים ושמאליים כאחד. בשני צידי העכבר יש שני משטחי גומי מחוספס המיועדים לשיפור האחיזה בעכבר ומניעת החלקה של היד. על גבי העכבר ניתן למצוא את הכפתורים הרגילים, כולל כפתורים לבחירת ה-DPI אשר נמצא בחלקו העליון, בסמוך לגלגלת. מיקום כפתור ה-DPI נכון וטוב, לא קרה לי ששיניתי DPI בטעות כמו שקורה בחלק מהעכברים האחרים, כמו כן ישנה נורת LED לחיווי עוצמת הסוללה. בתחתית העכבר ניתן לראות פנאל עגול הניתן לסיבוב, ובכך לחשוף את מערכת כיוונון המשקל של העכבר. מכיוון ומדובר בעכבר עם אפשרות לעבודה אלחוטית ישנו כפתור הדלקה וכיבוי. בצד שמאל של העכבר ננמצא עוד שני כפתורים, בצידו הימני של העכבר ניתן למצוא פאנל הניתן להסרה, בצידו ממוקמים 3 מגנטים המיועדים לחיבור הפאנלים הצדדים (ראוי לציין שהפאנלים רלוונטיים אך ורק לימניים).
גיימרים בעלי ידיים בינוניות וגדולות יהנו מאוד מהעכבר, הוא יושב בצורה נוחה ביד, הגישה לכל הכפתורים נוחה וקלילה, כמעט ללא לחיצות מיותרות.

 

התוכנה

תוכנת ה-HERA של Gamdias, מצוידת בממשק עבודה נוח ויפה. התוכנה בדומה למספר רב של תוכנות דומות יכול לנהל מספר עזרי משחק שונים בו זמנית. התוכנה מאפשרת לנו לבצע מספר רב של שינויים בעכבר, כדוגמת היכולת לכייל כל כפתור בעכבר בהתאם למה שנוח למשתמש. יכולת נוספת הינה לאפיין ולשמור 5 פרופילים שונים המתאימים לאופי של האפליקציה או המשחק שאתם מפעילים באותו רגע ועל ידי לחיצת כפתור להחליף בין הפרופילים השונים.עוד יכולת רלוונטית לגיימרים היא היכולת להקליט מאקרואים ובלחיצת כפתור להפעילם. כמו בכל עכבר אחר בשוק, ניתן לשלוט ב-DPI של מהתוכנה, ניתן לשחק עם ה-RGB עד לקבלת התוצאה הרצויה

ביצועים

אתחיל ואומר שהעכבר די טוב במצב חוטי וגם באלחוטי. העכבר מגיב טוב, הכפתורים עמידים ומגיבים בצורה מהירה גם לסדרת לחיצות מהירה, לא ניתקלתי במצב של קליקים כפולים. מבחינת חלוקת המשקל, לדעתי מיקום שונה של המשקולות הנוספות, לדוגמא לפזר אותן ברחבי העכבר במקום בנקודה אחת מאחורה היה משיג תוצאות טובות יותר. הסוללה של העכבר מחזיקה היטב, העכבר נשאר דולק למשך יותר מיום עם RGB דולק בטרם הסוללה נגמרה.

פסק הדין

ה-Hades M1 עכבר אלחוטי טוב, יש טובים ממנו בשוק, אך ביחס למחיר היחסית נמוך שלו, העכבר הופך למשתלם אף יותר. הוא נוח לגיימרים בעלי יד בינונית-גדולה, אך ימניים בלבד, הוא איננו נוח לשמאליים.
הביצועים שלו טובים במצב חוטי או אלחוטי. בקיצור, לכו לקנות.

 

פורסם באתר IGN

הוסף תגובה חדשה