BENQ MX550: מקרן מומלץ וזול

23/04/2018

היום נבחן מקרן ממשפחת MX המוכרת והידועה של BENQ הMX550 , ישנם כמה שינויים ושיפורים מהדורות הקודמים שעליהם גם נדון בהמשך..

מדובר על מקרן DLP 2018 בעל מעבד תמונה חדשני שאמור להוות שיפור ניכר לחדות וניקיון התמונה, הMX550 מספק יכולת קידוד של עד 1080P ומספק רזולוציית 1080i באופן רציף ואופטימלי.

בנוסף גם מנגנון החיסכון בחיי נורה של BENQ התעדכן, ועתה מדובר בנורה שמסוגלת להחזיק עד 15000 שעות עבודה במצב חסכוני!!

גם בזירת עוצמת התאורה הMX550 עומד בגאון למעלה עם 3600 לומנס, המספקים פתרון ראוי בהחלט גם במקומות מוארים למדי.

משפחת הMX מצטיינת במיוחד בהצגת מצגות וחדות הטקסטים, והMX550- לוקח את זה לקצה עם ניגודיות גבוהה מאוד של 1:20000,

כל נתונים אלה מספקים מבט על מקרן מעניין מאוד עם נתונים גבוהים כמעט בכל הקטגוריות ויכול להוות מענה ראוי למי שמעוניין במקרן, אנו נבחן למי יתאים הMX550 החדש של BENQ.

נתונים טכניים:

סוג מנגנון נורה – DLP

רזולוציה טבעית 1024*768

רזולוציה מקסימלית- 1080*1920

תמיכה בקידוד וידאו: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p

יחס תמונה 16/9 , 16/10 או 3\4 ( 5 מצבים שונים ניתנים לבחירה)

עוצמת הארה: 3600 ANSI LUMENS

יחס ניגודיות 1:20000

חיי נורה: עד 15000 שעות!!!

פתיחת האריזה ושימוש ראשוני:

בפתיחת האריזה כמו בכל מקרן ישנן חוברות הפעלה ואחריות , שלט רחוק , כבל חשמל וכבל VGA , המקרן מוגן בניילון ובקלקר ויושב בצורה מאוד בטוחה.

בהוצאתו אנו שמים לב שאין סטייה מהעיצוב המוכר והתכליתי של סדרת MX המוצלחת ,מלבד כמה שינויים מינוריים כמו בפתח הZOOM ובצבע השמנתי יותר במעט.

בחלק האחורי של המקרן נמצאים כל הכניסות והיציאות , והן כוללות HDMI*2 , VGA(PC) , VGA(monitor out), S-VIDEO, RCA וכמובן כניסה+ יציאת של AUDIO בדמות PL3.5

בחלקו העליון נמצאים כפתורי ההדלקה והשליטה שלנו ,

יש לציין שישנו כפתור ECO המפעיל מיד את המצב החסכוני בחיי נורה, מצב שמומלץ מאוד לשימוש שוטף, במיוחד שמדובר על מנגנון הSUPER SMART ECO של BENQ.

בנוסף בחלקו העליון נמצאות גם שתי ידיות המיועדות לכיוון של FOCUS וZOOM במקרן, בצדדיו של המקרן תריסי אוורור ,ובחזיתו כידוע נמצאת העדשה והנורה.

ההפעלה היא קלה ופשוטה מאוד פשוט לחץ ON והמקרן ניעור לחיים ,תוך כ20 שניות מוכן כבר להזנה של תוכן דרך כל חיבור שנרצה. מומלץ תמיד להשתמש במסך מקרן ,עדיף מסך באיכות גבוהה.

אחרי חיבור מהיר של כבל HDMI בהפעלה הראשונה הקרנתי את מה שהMX550 אמור לעשות בצורה הטובה ביותר ואכן, בהקרנת מצגת, הניגודיות הגבוהה.

ביחד עם עצמת התאורה הגבוהה 3600LM התוצאות מרהיבות, כל גרף או אות נראים בצורה נקייה חדה וחלקה ,אין שום מריחות וכל טקסט נקרא באופן ברור מאוד גם ממרחק מה מן המסך.

מיד לאחר מכן ניגשנו לאזורים קצת פחות מוכרים למקרן והתחלנו בהקרנה של סרט FHD , אחרי כיוון קל בהגדרות לניצול מקסימלי של הרזולוציה הגענו לתוצאה משביעת רצון בהחלט,

התמונה אינה סובלת מבליעת צבעים מוכרת ,והניגודיות הגבוהה באה גם כאן לעזר ומחדדת את התמונה עד מאוד, עצמת התאורה הגבוהה נותנת לנו להקרין באופן אופטימלי גם במקומות מוארים חלקית.

כדי לאמץ במעט יותר את המקרן חיברנו אליו קונסולת PS4 וניגשנו לשחק , הצבעים היו מרהיבים וריאליסטיים מאוד, אין שום בעיה מבחינת LAG או עיכוב בתמונה המוקרנת לפעולת השלטים , המקרן מקרין ב60FPS.

בסך הכל מדובר במקרן שיותר מענה על הציפיות ממנו במיוחד התרשמתי מאיכות התמונה הנובעת ממעבד התמונה החדש של BENQ ואפשר לומר שמקרן זה יכול לתת מענה יותר מראוי כמעט לכל שימוש.

עכשיו בהתקרבותנו למונדיאל ברוסיה ,הMX550 יכול להוות פתרון מצוין למי שמעוניין במקרן לצפייה במשחקים העולמיים .

מסקנות

את תוצאות הבחינה של הMX550 כבר קראתם,

זהו מקרן ורסטילי מאוד ונמצא גבוהה ברשימה מבחינת רוב נתוניו , עצמת ההארה 3600LM היא לא דבר של מה בכך, והיא תורמת לנו להקרנה של תמונה גדולה מאוד ועדיין ברורה וחדה במיוחד.

כמוכן גם עוזרת לנו להקרין במקומות מוארים חלקית, דבר שבא לעזר במקרים רבים של הקרנה.

הניגודיות הגבוהה באה לידי ביטוי בשימושים רבים ומגוונים החל בהקרנת מצגות ( טקסטים וגרפים ברורים וחדים במיוחד) וכלה בהקרנת סרטים או הקרנה בחיבור לקונסולה

התוצאה בכל ניסיונות וסוגי ההקרנה עם הMX550 הייתה מצוינת, אפשר לומר בפה מלא שהMX550 יקרין כל שברצונכם על הצד הטוב ביותר והתוצאות יהיו מפתיעות.

חשוב לציין את איכות הסאונד ברמקול מוגבר המובנה במקרן, המספק סאונד באיכות טובה.

כמובן שאי אפשר בלי להזכיר לבסוף את שירות הלקוחות של BENQ שהוא לדברי רבים הטוב ביותר בארצנו בתחום המקרנים.

פורסם "בישראל היום"

למפרט מקרן MX550  לחץ כאן

הוסף תגובה חדשה